w

Prawda o inflacji?

Przeciw działanie inflacji według p. Glapińskiego. Na rynkach światowych surowce poszły w górę czyli automatycznie wszystko poszło w górę przez co np piekarz musi podnieść ceny chleba koszt jego wytworzenia wzrost bo wrosły ceny paliwa, mąki, gazu. Pan piekarz podniósł ceny aby zachować ta sama marże czyli aby zarabiać tyle samo. 

Bo jego zarobek sprzedany chleb minus koszty jeśli jego koszty wzrosły aby w portfelu zostawało tyle samo Pan piekarz ma dwa wyjścia sprzedawać więcej chleba lub podnieść ceny. Jeśli jest jednym piekarze w wiosce i wszyscy biorą od niego chleb nie ma możliwości aby sprzedawał go więcej. 

sponsorowane

Więc Pan piekarz podniósł cenę chleba. Przez to mamy inflację. Zgodnie z teorią Pana Glapinskiego teraz podniesiemy piekarzowi ratę za kredyt. Pan piekarz ma kredyt jak większość Polakow na dom lub na piec do wypieku chleba wybierzcie sobie sami. Koszty piekarza rosną drugi raz. Co może zrobić Pan piekarz sprzedawać więcej chleba lub podnieść ceny, już wiemy co zrobi podnosi ceny mam podwójny wzrost ceny. I niby jaka to jest walka z inflacją. Żadna wlaka z inflacją była by gdyby stop podnoszone była dwa lata temu. 

sponsorowane

Dlaczego ponieważ dzisiaj jak wszystko na rynkach światowych wzrosło można by Panu piekarzowi zmniejszyć raty i wówczas on nie musiałby podnosić cen. Ale jak to no tak że jeśli wzrosły mu ceny za wytworzenie chleba ale spadła mu rata za piec to nadal zostaje mu tyle samo w kieszeni. Jak teraz walczyć z inflacją teraz to nie ruszać żadnych stop zostawić poczekać aż się ceny ustabilizują bo tak za chwilę będziemy mieć hiper inflację przez takich debili z NBP.

źródło

Oceń artykuł post

Co myślisz?

Napisane przez Robex

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Nowy Ład

Ceny regulowane