w ,

JP Morgan sfinansuje Superligę

Amerykańska sieć banków inwestycyjnych JP Morgan potwierdziła, że sfinansuje powstanie Superligi, a kluby-założyciele mają otrzymać na początek 3,1 miliarda funtów (ok 3,5 mld euro) “dotacji infrastrukturalnej” do podziału. Pojawiły się już jednak pierwsze kontrowersje, bo zanosi się na to, że w ramach struktur nowych rozgrywek będą “równi i równiejsi”. Zarówno w kwestiach finansowych, jak i organizacyjnych.[źródło]

Ogłoszenie powstania Superligi wywołało w europejskim futbolu prawdziwe trzęsienie ziemi. Dwanaście czołowych drużyn Starego Kontynentu postanowiło zorganizować swoje rozgrywki, dzięki którym będą mogli zmaksymalizować swoje zyski i uzyskać jeszcze większą konkurencję nad rywalami. Choć o takim pomyśle mówiło się od kilkunastu lat, teraz nie dość, że nabrał realnych kształtów, to jeszcze zostaje wprowadzany w życie.

sponsorowane

Jak poinformowała agencja Reutersa holding JP Morgan oficjalnie potwierdził, że zamierza wesprzeć finansowo rozgrywki Superligi. Nieoficjalnie mówi się, że Amerykanie wyłożą na sam początek aż pięć miliardów dolarów, które zostanie podzielone na uczestników, zapewniając im chociażby dopłatę strukturalną, którą mają otrzymać jeszcze przed startem rozgrywek. Ma ona wynosić około 400 milionów dolarów.

sponsorowane

Źródło: sport.interia.pl

Oceń artykuł post

Co myślisz?

Napisane przez Typeo.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

SUPERLIGA – nowe rozwiązanie dla piłki nożnej

Jose Mourinho zwolniony